05932.25UXS
Fuses F09BS Slo-Blo 2.25A Midget
product image
05932.25UXS Picture
SeekIC No. : 00670119 Detail
05932.25UXS: Fuses F09BS Slo-Blo 2.25A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
05932.25UXS
Quick Details
Current Rating : 2.25 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Product : Midget Fuse
Current Rating : 2.25 Amps
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information05932.25UXS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.25A
Voltage - Rated 250V