06031A1R5DAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 1.5pF C0G
product image
06031A1R5DAT2A Picture
SeekIC No. : 00842527 Detail
06031A1R5DAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 1.5pF C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A1R5DAT2A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1.5 pF Tolerance : 0.5 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 1.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A1R5DAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.5pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.5pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C