06031A1R8CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 1.8pF C0G 0603
product image
06031A1R8CAT2A Picture
SeekIC No. : 00805196 Detail
06031A1R8CAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 1.8pF C0G 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A1R8CAT2A
Quick Details
Capacitance : 1.8 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1.8 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A1R8CAT2A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.8pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C