06031A200FAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2pF 1% C0G
product image
06031A200FAT4A Picture
SeekIC No. : 00874668 Detail
06031A200FAT4A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2pF 1% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A200FAT4A
Quick Details
Capacitance : 20 pF Tolerance : 1 %
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 1 %
Capacitance : 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A200FAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance20pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C