06031A220CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 22pF 100volts C0G +/-0.25pF
product image
06031A220CAT2A Picture
SeekIC No. : 00805263 Detail
06031A220CAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 22pF 100volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A220CAT2A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 22 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 22 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A220CAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C