06031A220GAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2.2pF 2% C0G
product image
06031A220GAT4A Picture
SeekIC No. : 00829100 Detail
06031A220GAT4A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2.2pF 2% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A220GAT4A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 22 pF Tolerance : 2 %
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 22 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A220GAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±2%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C