06035J2R0ABTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 2pF 50volts Accu-P
product image
06035J2R0ABTTR Picture
SeekIC No. : 00815440 Detail
06035J2R0ABTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 2pF 50volts Accu-P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R0ABTTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2 pF Tolerance : 0.05 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2 pF
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R0ABTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C