06035J2R2AAWTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.2pF
product image
06035J2R2AAWTR Picture
SeekIC No. : 00906228 Detail
06035J2R2AAWTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R2AAWTR
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.05 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R2AAWTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C