06035J2R4BAWTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 2.4pF 50volts Accu-F
product image
06035J2R4BAWTR Picture
SeekIC No. : 00903721 Detail
06035J2R4BAWTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 2.4pF 50volts Accu-F
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R4BAWTR
Quick Details
Capacitance : 2.4 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 2.4 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R4BAWTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.4pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.1pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C