06035J2R5BBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.5pF
product image
06035J2R5BBTTR Picture
SeekIC No. : 00901928 Detail
06035J2R5BBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R5BBTTR
Quick Details
Capacitance : 2.5 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 2.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R5BBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.5pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.1pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C