06035J2R7AAWTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.7pF
product image
06035J2R7AAWTR Picture
SeekIC No. : 00902730 Detail
06035J2R7AAWTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R7AAWTR
Quick Details
Capacitance : 2.7 pF Tolerance : 0.05 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2.7 pF
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R7AAWTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C