06035J3R0BBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3pF 50volts C0G +/-0.1pF
product image
06035J3R0BBTTR Picture
SeekIC No. : 00885208 Detail
06035J3R0BBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3pF 50volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R0BBTTR
Quick Details
Capacitance : 3 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 3 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R0BBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.10pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C