06035J3R3BBSTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 3.3pF ACCU-P
product image
06035J3R3BBSTR Picture
SeekIC No. : 00812909 Detail
06035J3R3BBSTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 3.3pF ACCU-P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R3BBSTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 3.3 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R3BBSTR
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C