06035J3R3CAWTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.3pF
product image
06035J3R3CAWTR Picture
SeekIC No. : 00904799 Detail
06035J3R3CAWTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R3CAWTR
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 3.3 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R3CAWTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C