06035J3R5ABTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.5pF
product image
06035J3R5ABTTR Picture
SeekIC No. : 00900780 Detail
06035J3R5ABTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R5ABTTR
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 3.5 pF Tolerance : 0.05 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 3.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R5ABTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.5pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C