06035J3R6AAWTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.6pF
product image
06035J3R6AAWTR Picture
SeekIC No. : 00903925 Detail
06035J3R6AAWTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.6pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R6AAWTR
Quick Details
Capacitance : 3.6 pF Tolerance : 0.05 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 3.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R6AAWTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.6pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C