06035J3R9CBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.9pF
product image
06035J3R9CBTTR Picture
SeekIC No. : 00905015 Detail
06035J3R9CBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3.9pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R9CBTTR
Quick Details
Capacitance : 3.9 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 3.9 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R9CBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.9pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C