06035J4R4CBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 4.4pF
product image
06035J4R4CBTTR Picture
SeekIC No. : 00908906 Detail
06035J4R4CBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 4.4pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J4R4CBTTR
Quick Details
Capacitance : 4.4 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 4.4 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J4R4CBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.45pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C