06035J4R5CBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 4.5pF
product image
06035J4R5CBTTR Picture
SeekIC No. : 00904645 Detail
06035J4R5CBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 4.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J4R5CBTTR
Quick Details
Capacitance : 4.5 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 4.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J4R5CBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.5pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C