06035J4R7ABTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.7pF 50volts Accu-P
product image
06035J4R7ABTTR Picture
SeekIC No. : 00809225 Detail
06035J4R7ABTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.7pF 50volts Accu-P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J4R7ABTTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.05 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 4.7 pF
Tolerance : 0.05 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J4R7ABTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.05pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C