0603ZA100KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10volts 1pF 10% C0G
product image
0603ZA100KAT2A Picture
SeekIC No. : 00834066 Detail
0603ZA100KAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10volts 1pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0603ZA100KAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 10 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 10 pF
Voltage Rating : 10 Volts
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Parameters:
Technical/Catalog Information0603ZA100KAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 10V
Tolerance±10%
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C