0603-111J
INDUCTOR RF WIREWOUND 110NH SMD
product image
0603-111J Picture
SeekIC No. : 003456170 Detail
0603-111J: INDUCTOR RF WIREWOUND 110NH SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0603-111J
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 0603 Manufacturer: API Delevan Inc
Inductance: 110nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 610 mOhm Max Q @ Freq: 32 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant: 1.35GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0.071" L x 0.045" W x 0.040" H (1.80mm x 1.14mm x 1.02mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Current: 300mA
Inductance: 110nH
Material - Core: Ceramic
Frequency - Self Resonant: 1.35GHz
DC Resistance (DCR): 610 mOhm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Q @ Freq: 32 @ 150MHz
Manufacturer: API Delevan Inc
Series: 0603
Package / Case: 0.071" L x 0.045" W x 0.040" H (1.80mm x 1.14mm x 1.02mm)