06123C222KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 25V 10%
product image
06123C222KAT2A Picture
SeekIC No. : 00883478 Detail
06123C222KAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 25V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06123C222KAT2A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0612 (Reversed) Case Code - mm : 1632 (Reversed)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low Inductance MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 2200 pF
Case Code - in : 0612 (Reversed)
Case Code - mm : 1632 (Reversed)
Product : Low Inductance MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06123C222KAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case0612 (1632 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow ESL
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C