06125C333KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 33000pF 10%
product image
06125C333KAT2A Picture
SeekIC No. : 00884784 Detail
06125C333KAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 33000pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06125C333KAT2A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 0.033 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0612 (Reversed) Case Code - mm : 1632 (Reversed)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low Inductance MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 0.033 uF
Case Code - in : 0612 (Reversed)
Case Code - mm : 1632 (Reversed)
Product : Low Inductance MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06125C333KAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.033F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / Case0612 (1632 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow ESL
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C