0662.100HXLL
Fuses Acting LT-5
product image
0662.100HXLL Picture
SeekIC No. : 00677249 Detail
0662.100HXLL: Fuses Acting LT-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0662.100HXLL
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.1 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : LT-5 Termination Style : Solder Pin
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 8.45 mm L x 8.5 mm W x 8.5 mm D Product : Plug Fuse
Description
Packaging :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Fast Acting
Current Rating : 0.1 Amp
Termination Style : Solder Pin
Body Material : Thermoplastic
Product : Plug Fuse
Fuse Size / Group : LT-5
Dimensions : 8.45 mm L x 8.5 mm W x 8.5 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information0662.100HXLL
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 100mA
Voltage - Rated 250V