067202.5DRT4P
Fuses 2.5A Glass Body Fast Acting
product image
067202.5DRT4P Picture
SeekIC No. : 00672334 Detail
067202.5DRT4P: Fuses 2.5A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067202.5DRT4P
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 2.5 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information067202.5DRT4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 250V