067204.5DRT4
Fuses 4.5A Glass Body Fast Acting
product image
067204.5DRT4 Picture
SeekIC No. : 00673870 Detail
067204.5DRT4: Fuses 4.5A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067204.5DRT4
Quick Details
Current Rating : 4.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Body Material : Glass
Current Rating : 4.5 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information067204.5DRT4
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 4.5A
Voltage - Rated 250V