067206.3MXE
Fuses 6.3A Glass Body Fast Acting
product image
067206.3MXE Picture
SeekIC No. : 00662726 Detail
067206.3MXE: Fuses 6.3A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067206.3MXE
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 6.3 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group :
Current Rating : 6.3 Amps
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information067206.3MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 6.3A
Voltage - Rated 250V