067206.5MXEP
Fuses 6.5A Glass Body Fast Acting
product image
067206.5MXEP Picture
SeekIC No. : 00661194 Detail
067206.5MXEP: Fuses 6.5A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067206.5MXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information067206.5MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 6.5A
Voltage - Rated 250V