06723.15DRT4P
Fuses 3.15A Glass Body Fast Acting
product image
06723.15DRT4P Picture
SeekIC No. : 00672376 Detail
06723.15DRT4P: Fuses 3.15A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06723.15DRT4P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group :
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 3.15 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information06723.15DRT4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V