0672.200MXE
Fuses .2A Glass Body Fast Acting
product image
0672.200MXE Picture
SeekIC No. : 00673989 Detail
0672.200MXE: Fuses .2A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0672.200MXE
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 0.2 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group :
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.2 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0672.200MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 200mA
Voltage - Rated 250V