0672.400MXE
Fuses .4A Glass Body Fast Acting
product image
0672.400MXE Picture
SeekIC No. : 00673574 Detail
0672.400MXE: Fuses .4A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0672.400MXE
Quick Details
Current Rating : 0.4 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.4 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0672.400MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 400mA
Voltage - Rated 250V