0672.600DRT4P
Fuses .6A Glass Body Fast Acting
product image
0672.600DRT4P Picture
SeekIC No. : 00672128 Detail
0672.600DRT4P: Fuses .6A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0672.600DRT4P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 0.6 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group :
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 0.6 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0672.600DRT4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 600mA
Voltage - Rated 250V