0672.750DRT4
Fuses .75A Glass Body Fast Acting
product image
0672.750DRT4 Picture
SeekIC No. : 00674788 Detail
0672.750DRT4: Fuses .75A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0672.750DRT4
Quick Details
Current Rating : 0.75 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 0.75 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0672.750DRT4
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 750mA
Voltage - Rated 250V