0672.800MXEP
Fuses .8A Glass Body Fast Acting
product image
0672.800MXEP Picture
SeekIC No. : 00658053 Detail
0672.800MXEP: Fuses .8A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0672.800MXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.8 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.8 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0672.800MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 800mA
Voltage - Rated 250V