0673.200MXEP
Fuses .2A Glass Body Slo-Blo
product image
0673.200MXEP Picture
SeekIC No. : 00671138 Detail
0673.200MXEP: Fuses .2A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0673.200MXEP
Quick Details
Current Rating : 0.2 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.2 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0673.200MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 200mA
Voltage - Rated 250V