0673.300DRT4
Fuses .3A Glass Body Slo-Blo
product image
0673.300DRT4 Picture
SeekIC No. : 00673911 Detail
0673.300DRT4: Fuses .3A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0673.300DRT4
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 0.3 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Fuse Size / Group :
Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 0.3 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0673.300DRT4
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 300mA
Voltage - Rated 250V