0676.050MXE
Fuses .05A Glass Body Fast Acting
product image
0676.050MXE Picture
SeekIC No. : 00674081 Detail
0676.050MXE: Fuses .05A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0676.050MXE
Quick Details
Current Rating : 0.05 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Body Material : Ceramic
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.05 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0676.050MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 50mA
Voltage - Rated 250V