067702.5DRT4P
Fuses 2.5A Glass Body Slo-Blo
product image
067702.5DRT4P Picture
SeekIC No. : 00671382 Detail
067702.5DRT4P: Fuses 2.5A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067702.5DRT4P
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 2.5 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information067702.5DRT4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 250V