06773.15MXE
Fuses 3.15A Glass Body Slo-Blo
product image
06773.15MXE Picture
SeekIC No. : 00673875 Detail
06773.15MXE: Fuses 3.15A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06773.15MXE
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 3.15 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information06773.15MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V