0677.315DRT4
Fuses .315A Glass Body Slo-Blo
product image
0677.315DRT4 Picture
SeekIC No. : 00674122 Detail
0677.315DRT4: Fuses .315A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0677.315DRT4
Quick Details
Current Rating : 0.315 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Current Rating : 0.315 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0677.315DRT4
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 315mA
Voltage - Rated 250V