0677.630MXE
Fuses .63A Glass Body Slo-Blo
product image
0677.630MXE Picture
SeekIC No. : 00675179 Detail
0677.630MXE: Fuses .63A Glass Body Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0677.630MXE
Quick Details
Current Rating : 0.63 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Body Material : Ceramic
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 0.63 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0677.630MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 630mA
Voltage - Rated 250V