08051A4R0CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100V 4pF
product image
08051A4R0CAT2A Picture
SeekIC No. : 00826174 Detail
08051A4R0CAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100V 4pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
08051A4R0CAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 4 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information08051A4R0CAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.0pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C