0RLC-10T033G
CONV DC/DC 3.3V OUTPUT
product image
0RLC-10T033G Picture
SeekIC No. : 003717538 Detail
0RLC-10T033G: CONV DC/DC 3.3V OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0RLC-10T033G
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Series: 0RLC-10T Manufacturer: Bel Fuse Inc
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Package / Case : TSSOP-32 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 2A Power (Watts) - Manufacture Series: 6W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.91" L x 0.98" W x 0.48" H (48.5mm x 24.9mm x 12.1mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Efficiency: 77%
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Power (Watts) - Manufacture Series: 6W
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V
Manufacturer: Bel Fuse Inc
Package / Case: Module
Series: 0RLC-10T
Size / Dimension: 1.91" L x 0.98" W x 0.48" H (48.5mm x 24.9mm x 12.1mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information0RLC-10T033G
VendorBel Fuse Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)6.6W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 2A