0ZRB0160FF1E
PTC RESETTABLE 30V 1.60A RADIAL
product image
0ZRB0160FF1E Picture
SeekIC No. : 003610154 Detail
0ZRB0160FF1E: PTC RESETTABLE 30V 1.60A RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0ZRB0160FF1E
Quick Details
Series: 0ZRB Manufacturer: Bel Fuse Inc
Current - Hold (Ih) (Max): 1.6A Current - Trip (It): 3.2A
Logic Family : CD402 Current - Max: 40A
Voltage - Max: 30V R Min/Max: 0.030 ~ 0.080 Ohm
Time to Trip: 8s Package / Case: Radial
Description
Manufacturer:
Type:
Cable Length:
Series:
Parameters:
Technical/Catalog Information0ZRB0160FF1E
VendorBel Fuse Inc
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih)1.6A
Current - Trip (It)3.2A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip8s
R Min/Max0.030 ~ 0.080 Ohm