0ZRB0250FF1E
PTC RESETTABLE 30V 2.50A RADIAL
product image
0ZRB0250FF1E Picture
SeekIC No. : 003610158 Detail
0ZRB0250FF1E: PTC RESETTABLE 30V 2.50A RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0ZRB0250FF1E
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: 0ZRB Manufacturer: Bel Fuse Inc
Current - Hold (Ih) (Max): 2.5A Current - Trip (It): 5A
Logic Family : CD402 Current - Max: 40A
Voltage - Max: 30V R Min/Max: 0.020 ~ 0.050 Ohm
Time to Trip: 10.3s Package / Case: Radial
Parameters:
Technical/Catalog Information0ZRB0250FF1E
VendorBel Fuse Inc
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih)2.5A
Current - Trip (It)5A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip10.3s
R Min/Max0.020 ~ 0.050 Ohm