0ZRB0400FF1A
PTC RESETTABLE 30V 4.00A RADIAL
product image
0ZRB0400FF1A Picture
SeekIC No. : 003610162 Detail
0ZRB0400FF1A: PTC RESETTABLE 30V 4.00A RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0ZRB0400FF1A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: 0ZRB Manufacturer: Bel Fuse Inc
Current - Hold (Ih) (Max): 4A Current - Trip (It): 8A
Logic Family : CD402 Current - Max: 40A
Voltage - Max: 30V R Min/Max: 0.010 ~ 0.035 Ohm
Time to Trip: 12.7s Package / Case: Radial
Parameters:
Technical/Catalog Information0ZRB0400FF1A
VendorBel Fuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih) (Max)4A
Current - Trip (It)8A
Current - Max40A
Voltage - Max30V
Time to Trip12.7s
R Min/Max0.010 ~ 0.035 Ohm