0ZRC0017FF1E
PTC RESETTABLE 90V 0.17A RADIAL
product image
0ZRC0017FF1E Picture
SeekIC No. : 003610005 Detail
0ZRC0017FF1E: PTC RESETTABLE 90V 0.17A RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0ZRC0017FF1E
Quick Details
Series: 0ZRC Manufacturer: Bel Fuse Inc
Current - Hold (Ih) (Max): 170mA Current - Trip (It): 340mA
Logic Family : CD402 Current - Max: 40A
Voltage - Max: 90V R Min/Max: 2.000 ~ 3.720 Ohm
Time to Trip: 3s Package / Case: Radial - Disc
Description
Series:
Manufacturer:
Type:
Cable Length:
Parameters:
Technical/Catalog Information0ZRC0017FF1E
VendorBel Fuse Inc
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih)170mA
Current - Trip (It)340mA
Current - Max40A
Voltage - Max90V
Time to Trip3s
R Min/Max2.000 ~ 3.720 Ohm