10022753-052LF
FFC / FPC Connectors 52 POS VERT RECPT
product image
10022753-052LF Picture
SeekIC No. : 002165189 Detail
10022753-052LF: FFC / FPC Connectors 52 POS VERT RECPT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
10022753-052LF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Free Hanging Pitch : 2.54 mm
Number of Positions / Contacts : 19 Mounting Angle : Vertical
Mounting Style : Wire Housing Material : Polypropylene
Contact Material : Copper Alloy Contact Plating : Gold
Voltage Rating : 500 V Current Rating : 2 A
Mounting Style : Wire
Voltage Rating : 500 V
Pitch : 2.54 mm
Current Rating : 2 A
Housing Material : Polypropylene
Number of Positions / Contacts : 19
Parameters:
Technical/Catalog Information10022753-052LF
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 19
PackagingTray
Pitch0.100" (2.54mm)