10022753-125LF
FFC / FPC Connectors 25 POS VERT RECPT
product image
10022753-125LF Picture
SeekIC No. : 002165594 Detail
10022753-125LF: FFC / FPC Connectors 25 POS VERT RECPT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
10022753-125LF
Quick Details
Product Type : Free Hanging Pitch : 2.54 mm
Number of Positions / Contacts : 25 Mounting Angle : Vertical
Mounting Style : Wire Housing Material : Polypropylene
Contact Material : Copper Alloy Contact Plating : Tin
Voltage Rating : 500 V Current Rating : 2 A
Contact Plating : Tin
Number of Positions / Contacts : 25
Voltage Rating : 500 V
Pitch : 2.54 mm
Current Rating : 2 A
Housing Material : Polypropylene
Parameters:
Technical/Catalog Information10022753-125LF
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 25
PackagingTray
Pitch0.100" (2.54mm)